" ارائه دهنده خدمات حسابداری و حسابرسی در استان تهران و البرز با همکاری تیم مجرب و حرفه ای"
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
چارچوب کنترل داخلی
چارچوب اولیه کوزو (COSO) که از آن با نام کوزو1 (COSO I) یاد می‌شود، ‌در گزارشی با عنوان :‌ «کنترل داخلی- چارچوبی یکپارچه» در سال 1992 تعریف شد. پس از آن در سال 1994 این گزارش با اصلاحات جزیی، تجدید چاپ شد. این گزارش تعریفی عام از کنترلهای داخلی ارائه کرد و رویکردی یکپارچه برای ارزیابی سیستمهای کنترل داخلی فراهم می‌ساخت. پس از آن، از زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (US SEC) به‌طور مشخص از چارچوب یکپارچه کنترلهای داخلی کوزو به‌عنوان چارچوبی مناسب برای مدیریت کنترلهای داخلی نام برد، بسیاری از شرکتها به کارگیری آن را اطمینان بخش قلمداد کردند و هنوز هم می‌کنند.
در ویرایش اولیه، چارچوب کوزو به کنترلها از سه بعد نگاه می‌کند؛‌ که در مکعب کوزو 1 در تصویر زیر دیده می‌شود:

 

 
ادامه مطلب

مشاور سرمایه گذاری

مشاور سرمایه گذاری، شخص یا شركتی است كه توصیه های لازم را برای سرمایه گذاری در هر صنعت ارائه می دهد. منظور از مشاور سرمایه گذاری درصنعت اوراق بهادار، نهاد یا شخصی است كه به سرمایه گذاران، جهت خرید وفروش اوراق بهادار مشاوره می دهد.

 ضرورت فعالیت مشاوران سرمایه گذاری
 یكی از اهداف مهم سیاستگذاران بازارهای سرمایه تلاش در جهت ارتقای كارایی و شفافیت بازار می باشد. برای اندازه گیری كارایی بازار معیارهای مشخصی در ادبیات مالی وجود دارد: كارایی قیمت گذاری و كارایی اطلاعاتی.
ادامه مطلب

حسابداری شرکت های پخش

 

درخواست کالا

فروشنده پس از ویزیت مشتری درخواست ان را به شرکت مدیران فروش ارجاع می دهد که برگه درخواست کالا پس از تایید واحد  کنترل و بازرسی به واحد فاکتور نویسی ارجاع داده می شود —

فاکتور نویسی

در این واحد کلیه در خواست های مربوط به یک روز  فاکتور میشود که یک نسخه آن به انبار و نسخه دیگر به واحد پخش ارجاع داده می شود که نام این برگه خروجی نام دارد

ادامه مطلب

طراحی بودجه جامع در نرم افزار EXCEL

ازطریق لینک زیر میتواند بودجه جامع را در برنامه اکسل مربوط به حسابداری صنعتی 3 را با حجم 470کیلوبایت دانلود نمایید.

لینک دانلود:http://uploadfa.net/uploads/13493337781.rarارزیابی و پاداش عملکرد مدیران

روزی روزگاری،گذشته پیشگوی خوبی برای‏ زمان حال بود و حتی می‏توانست برای پیشگویی‏ آینده کمکی باشد.این زمانی بود که گزارشات‏ حسابداری سنتی مورد توجه بود.

اکنون اثربخشی و بقای سازمانهای سنتی‏ زیر سوال رفته است.شرکتها باید دورنگری داشته‏ باشند.اینکه بدانیم به کجا خواهیم رفت مهمتر از آن است که بدانیم کجا بوده‏ایم.

برخی از آگاهان معتقدند که نیاز مبرمی برای‏ پیشبرد معیاهاری غیرمالی عملکرد وجود دارد که‏ منتهی به سیستم پاداش می‏شود.

ادامه مطلب

صکوک

تبدیل به اوراق بهادار کردن دارایی‏ها یکی از ابزارهایی است که در زمینه‏ تأمین مالی در سال‏های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.طبق این روش‏ دارایی‏هایی که به عنوان یکی از اقلام ترازنامه محسوب می‏شوند،به اوراق‏ بهادار قابل معامله تبدیل می‏شوند.صکوک،نوعی ابزار مالی با پشتوانه‏ ترازنامه و دارایی‏های فیزیکی است که در دهه‏های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.از آن جایی که طبق احکام اسلامی،مطالبه و پرداخت بهره حرام‏ است،بنابراین در کشورهای مسلمان و کشورهایی که مسلمانان در آنجا زندگی می‏کنند،بازارهای بدهی سنتی مبتنی بر نرخ بهره با استقبال مسلمانان‏ روبرو نمی‏شود.اوراق صکوک در برخی از کشورهای اسلامی مثل عربستان، پاکستان،کویت،مالزی،بحرین،قطر و همچنین در کشورهای اروپایی مثل‏ آلمان و انگلستان با استقبال عمومی مواجه شده است.با راه‏اندازی ابزارها بر اساس تعالیم اسلامی پل ارتباطی مناسبی میان سرمایه‏گذاران و فعالان‏ اقتصادی ایجاد می‏شود و آثار تخریبی سرمایه‏ها از بین می‏رود.

ادامه مطلب

حسابداری شهرداری ها
—مقدمه
—حسابداری یکی از خرده نظام هایی هست که در ارتباط و تعامل با سایر سیستم ها نظیر، بودجه ریزی، حسابرسی، ارزیابی عملکرد، و جریان آزاد اطلاعات، برای تحقق اهداف و ارتقای سطح مسوولیت پاسخگویی مالی و عملیاتی نهادهای بزرگ بخش عمومی که شهرداری نیز از جمله آنها است به فعالیت می پردازد.
—بنابراین در تحلیل و طراحی سیستم حسابداری این قبیل نهادها، اگرچه تمرکز اصلی بر روی عناصر تشکیل دهنده سیستم حسابداری است، اما نه تنها تعامل و ارتباط این سیستم با سایر سیستم های فعال درون نظام پاسخگویی عمومی را باید مورد توجه قرار داد بلکه تعامل همه این سیستم ها را با نظام پاسخگویی به عنوان یک فراسیستم باید لحاظ نمود.
—عوامل کلیدی و موثر بر نطام حسابداری و گزارشکری مالی شهرداری
- مبنا حسابداری و معیار اندازه گیری
دو مفهوم جداگانه اما مرتبط با یکدیگر هستند که در شکل گیری نظام حسابداری و گزارشگری مالی شهرداری ها نیز تاثیر درخور ملاحظه ای دارند.
شناخت درآمد و هزینه
ادامه مطلب

طبقه بندی بازارهای مالی (بورس)

بازارهای مالی بر پایه معیارهای متفاوتی قابل طبقه‌بندی هستند:

طبقه‌بندی بر اساس نوع دارایی

طبقه‌بندی بر اساس مرحله عرضه اوراق بهادار

طبقه بندی بر اساس سررسید تعهدات مالی

بر اساس نوع دارایی، می‌توان بازار اوراق بهادار را به دسته‌های زیر تقسیم‌بندی كرد: 

الف- بازار سهام در این بازار، سهام شرکت‌ها که نشانگر مالکیت دارنده آن در شرکت است، دادوستد می‌شود. 

ب - بازار اوراق بدهی بازاری است که در آن ابزارهای با درآمد ثابت(اوراق قرضه) دادوستد می‌شوند. 

ج - بازار ابزارهای مشتق بازاری است برای معاملات ابزارهایی مبتنی بر دارایی‌های مالی یا فیزیكی كه از آن جمله می توان به اختیار معامله و قرارداد آتی اشاره كرد.

طبقه بندی بر اساس مرحله عرضه اوراق بهادار: 

ادامه مطلب

پول ایران

واحد پول کشور ایران بر مبنای دینار بنا شده است. دینار، واحد قدیمی پول روم و بعد امپراتوری روم شرقی بود و «دیناریوس» خوانده می‌شد. یک دیناریوس روم شرقی برابر با یک سکه نقره بود که وزنش در مواقع مختلف فرق می‌کرد.

ادامه مطلب

آشنایی با ارکان بازار بورس اوراق بهادار ایران

به دنبال تحولات اقتصادی و اجتماعی دهه 1340 و شروع حرکت اقتصاد ایران به سمت اقتصاد مبتنی بر بازار و افزایش فعالیت‌های صنعتی در آن دوره که تامین مالی آن‌ بدون شک نیازمند بازارها و ابزارهای جدید بود، ایجاد بورس اوراق بهادار در دستور کار قرار گرفت و قانون تاسیس آن در اردیبهشت 1345 به تصویب مجلس شورای ملی رسید و پس از آن، بورس اوراق بهادار تهران به عنوان یکی از ابزارهای متکی به نظام بازار آزاد با هدف تشویق بخش خصوصی در اقتصاد ایران تاسیس شد و از بهمن ماه 1346 فعالیت خود را با پذیرش سهام بانک توسعه صنعتی و معدنی ایران، شرکت نفت پارس، اوراق قرضه دولتی، اسناد خزانه و اوراق قرضه عباس­آباد به طور رسمی آغاز کرد. بورس اوراق بهادار تهران تا سال 1384 در چارچوب تعیین شده در قانون مزبور فعالیت ­کرد، در این ساختار، سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران به عنوان تنها رکن اجرایی، با شخصیت حقوقی مستقل غیر انتفاعی، مسؤولیت اداره بورس را به عهده داشت. این سازمان را هیئت‌مدیره‌ی هفت نفره‌ای اداره می كرد كه توسط مجمع عمومی اعضا انتخاب می‌شدند. هیئت مدیره هم دبیرکل را به عنوان بالاترین مقام اجرایی بورس انتخاب می‌‌كرد. نظارت بر فعالیت سازمان كارگزاران بورس تهران هم بر عهده شورای بورس، به عنوان بالاترین رکن تصمیم‌گیری و مسؤول و ناظر حسن اجرای قانون تأسیس بورس اوراق بهادار، قرار داشت.

ادامه مطلب

تعداد کل صفحات: 3


 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic